שירותי תמלול הקלטה ברמה הגבוהה ביותר

תמלול הקלטה
שירותי תמלול הקלטה ברמה הגבוהה ביותר

נתחיל מהסוף: תמלול הקלטה הוא מלאכתם של אנשי מקצוע בלבד. מדובר בעבודה הדורשת ריבוי משימות – הקשבה מופתית תוך שימת לב לפרטים, יכולת הקלדה מהירה ודיוק מירבי – אלו הם כישורים מיוחדים שלא כל אחד ניחן בהם. רק חברת תמלול מקצועית המעסיקה מתמללים מנוסים ומיומנים תוכל לבצע משימה זו בהצלחה, תוך הקפדה על איכות התמלול, מסירת העבודה בזמן והתאמה מלאה לדרישות הלקוח. ועכשיו, לאחר שהבהרנו את זה – אפשר להמשיך.

מהו תמלול הקלטה, ולמה הוא משמש?

בשונה מתרגום סימולטני המתבצע בזמן אמת (ברגע שאדם מדבר, דבריו מתורגמים לשפת היעד), תמלול הוא פעולה הנועדה להביא קובץ קולי/וידאו אשר הוקלט על ידי לקוח, לידי טקסט כתוב. כדי לבצע עבודת תמלול ראויה, יש לדעת להבחין בין גווני קול שונים (על מנת להבדיל בין האנשים השונים הדוברים בהקלטה), סוגי אינטונציה, מבטאים וכן הלאה. מכאן אין פלא כי מתמללים מקצועיים עוברים הכשרה מקיפה בטרם מפקידים בידיהם משימה מורכבת של תמלול הקלטה. שירותי התמלול הנפוצים ביותר כיום בשוק הינם:

  • תמלול משפטי – מדובר בהקלטות של שיחות, אשר התבצעו ביודעין או כהאזנת סתר חוקית, ויש צורך לתמללן על פי כללי תמלול משפטי לצורך הצגתן בבית המשפט כעדות, ראייה והוכחה הנדרשת לטובת הליך משפטי.
  • תמלול ראיונות – כאשר עורכים ראיון, נהוג להקליט את דברי המרואיין ולאחר מכן לתמלל אותם כדי להשתמש בדברים לצורך פרסומם (בעיתונות, בפרסומות, בעבודת מחקר ועוד).
  • תמלול שיחות / ישיבות – כאשר נערכות פגישות הנוגעות להחלטות מהותיות המשפיעות על התנהלות העסק, ומשתתפים בהן דוברי שפות שונות או שיש צורך לשלוח את סיכום הפגישה לגורמים בינ״ל. עסקים רבים בוחרים להקליט את הדברים, לשלוח לתמלול מקצועי המבטיח תיעוד מדויק ומהימן, ולחזור ולקרוא את הדברים לאחר מכן באופן נוח, פשוט ונגיש מתי שרק ירצו.
  • תמלול הרצאות – מכוון בעיקר לסטודנטים אשר מקליטים הרצאות וקורסים שלמים, ולאחר מכן שולחים אותם לתמלול מקצועי במקום לשבת שעות ולהקשיב להקלטה. הדבר נמצא יעיל כהכנה לתקופות מבחנים, כתיבת עבודות מחקר וכדומה.

דיוק הוא מילת המפתח

אנשי מקצוע בתחום התמלול הינם רבים ומגוונים, אך לא כל אחד יכול לבצע כל תמלול הקלטה באשר הוא. כך למשל, תמלול משפטי מתבצע על פי כללים מסוימים, ועליו להיות מדויק ואיכותי ללא דופי שכן ביכולתו להשפיע על סיכויי זכייה במשפט. על המתמלל להיות בעל שמיעה חדה ולהיות בקיא בדקדוק בצורה מלאה משום שכל מילה, פסיק או נקודה עשויים לשנות את משמעות המלל. בנוסף, על המתמלל לזהות את הדקויות השונות ולהכניסן אל התמלול. לדוגמא, הנימה בה הדברים נאמרים, צחוק או צעקה, אלו הם פרמטרים חשובים שעל המתמלל לציין בעת תמלול הקלטה.

מדוע חשוב לפנות לחברה מקצועית לשירותי תמלול?

יש לזכור כי תמלול טוב מצריך יכולת הקשבה חדה להקלטה בה נאמרים דברים שונים על ידי דוברים שונים. העלאת הדברים על הכתב צריכה להתייחס לזיהוי הדובר בכל רגע נתון, לטון בהם הדברים נאמרים, רעשי רקע וכל פרמטר המופיע בהקלטה. בניגוד לפרילנסרים, חברת תרגום ותמלול מקצועית ואמינה כמו חבר תרגומים מחויבת לסטנדרטים גבוהים של תמלול בכל שפה, לבקרת איכות קפדנית וברמה הנדרשת ולמסירת המסמכים בזמן שהוגדר מראש. בנוסף, ביכולתה לספק המלצות, דוגמאות עבודה לתמלול הקלטה ואישורים של גורמים משפטיים רלוונטיים.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.