תמלול הקלטות לבית משפט – מה חשוב לדעת

תמלול הקלטות לבית משפט – מה חשוב לדעת

תמלול הקלטות לבית משפט היא עבודה מורכבת ורבת חשיבות, אשר מתבצעת בתהליך מסודר וידוע מראש. ההיבט המקצועי של תמלול, וההיבט המשפטי של תמלול לבית משפט בפרט, מחייב מיומנות גבוהה, עירונות ודריכות, יכולת דיוק מירבית ושימת לב לכל פרט ופרט.

תמלול משפטי הוא עולם ומלואו בעל חוקים וכללים שעל המתמלל חלה החובה להכיר בכדי לבצע את עבודתו נאמנה. לכל מילה ופסיק יש משקל כבד אשר משפיע על קבילות התמלול כראיה בבית המשפט. לעתים, סיכוי נאשם להיענש או לצאת זכאי תלויה בתמלול זה ומכאן חשיבותו המכרעת. לפיכך, עבודת תמלול מקצועית תתבצע על ידי חברות מקצועיות המתמחות בתמלול הקלטות לבית משפט.

כיצד מתבצע תמלול לבית משפט?

המתמלל המקצועי מאזין להקלטות שהגיעו לידיו, ההאזנה להקלטות מתבצעת ביסודיות ובדייקנות, תוך תמלול וכתיבת כל הנאמר על גבי קובץ מסודר בהתאם לכללי התמלול המשפטי. חשוב לציין כי תמלול משפטי חייב להיות נאמן למקור, כלומר צריך לכלול מילה במילה את הנאמר בהקלטה ולתעד נאמנה את הדוברים. הנאמנות והדיוק הינם תנאי הכרחי לקבילות התמלול בבית המשפט. חשוב לציין: בתי המשפט אינם מקבלים תמלולים עצמאיים, אלא רק של חברה מוכרת המספקת שירות מקצועי ומהימן של תמלול משפטי.

פרמטרים המשפיעים על קבילות התמלול בבית המשפט

תמלול הקלטה משפטית ייחשב קביל כאשר הוא עומד בכללים הברורים של תמלול משפטי. הנקודות החשובות שיש לזכור בהקשר זה הן:

  1. שמירה על החוק – הקלטה נחשבת חוקית כאשר אחד הצדדים מודעים לקיומה (כלומר, הצד המקליט שותף בשיחה). האזנת סתר היא אסורה בחוק.
  2. תקינות מכשיר ההקלטה – יש לוודא כי מכשיר ההקלטה בו נעשה שימוש היה ועודנו תקין
  3. זיהוי הדוברים – יש לזהות את הדוברים בהקלטה ולציין בדיוק רב מי מהם מדבר בכל פעם. בנוסף, יש לוודא כי הדברים בהקלטה נאמרו מרצון
  4. תאימות מלאה – תאימות של 100% בין הפלט לקלט. התמלול המשפטי, כלומר הפלט, חייב להיות תואם באופן מלא להקלטה המקורית, כלומר הקלט.

חשיבות הפניה לחברת תמלול מקצועית

טעויות קטנות יכולות להיות בעלות משקל גדול ולפגוע בקבילות הראיה ואף לבטלה כליל. חשיבות המקצועיות והדיוק בעבודת תמלול משפטי היא גבוהה פי כמה מונים מכל עבודת תמלול אחרת, ולכן פניה לחברת תמלול ידועה ואמינה כמו חבר תרגומים, בעלת ניסיון מוכח והמלצות בתמלול משפטי ובעלת בקיאות בחוק – היא בגדר המלצה גורפת.

שאלות נפוצות בנושא תמלול הקלטות לבית משפט

עד כמה הפוסט הזה היה שימושי?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר הצבעות: 1

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.