תרגום ממתרגמים מומחים או תרגום מכונה?

שירותי תרגום

בעידן הפוסט מודרני, הגלובליזציה משחקת תפקיד רב חשיבות וטכנולוגיה הפכה ליד ימינם של אנשים וארגונים בתחומים רבים. בעידן כזה, הפשרה על פחות מהשירותים הטובים ביותר יכולה לעלות לכם מחיר גבוה: בשל הזמינות הגבוהה של השירותים הטכנולוגיים השונים, ברבים מהמקרים השירות ניתן במקום זמינות אנושית. במקרים כאלה, עליכם להחליט על מה אתם מתפשרים: על איכות או על מחיר?
אבל רגע לפני שקופצים לתוך הקלחת, כדאי לבדוק שבאמת ברור לנו על מה מדובר בבחירת שירותי תרגום. כדי להבין טוב יותר מה הם היתרונות ומה הם החסרונות של שירותי תרגום מקצועי הניתן על ידי מתרגמים ומה הם היתרונות והחסרונות של שירותי תרגום מכונה, ביקשנו לעמוד על המאפיינים של כל אחד מהם:

תרגום מכונה

תרגום מכונה כשמו כן הוא, תרגום המבוצע על ידי מכונה. מכונה זו יכולה להיות תוכנה מסוימת, תוכנת מחשב המתאימה את עצמה לממשקים שונים ועומדת לרשות הלקוח בכל זמן שהוא זקוק לה. שירותי תרגום מכונה מצויים עוד הרבה לפני המצאת המחשב כפי שאנחנו מכירים אותו. עם התפתחות המחשב במאה הקודמת, יותר ויותר תוכנות יצאו לשוק כשהן מעמידות לרשות הלקוח אפשרויות של תרגום משפטים שלמים, פסקאות ואפילו מסמכים.
בהסתמך על מילונים המוזנים אל המכונה מבעוד מועד, המכונה מפיקה תרגום מכני המצרף מילים מוכרות לכדי משפט. במרבית המקרים, המשפטים המתורגמים ניתנים לקריאה אבל בהבנה כוללת של הטקסט, עלולות להיווצר אי הבנות אקוטיות המשפיעות על יכולת ההבנה של הטקסט כמכלול. שיטות מקובלות לתרגום באמצעות תרגום מכונה כוללות לדוגמה את Example-based machine translation .
כאשר מדובר בתרגום של משפט, שני משפטים או אפילו פסקה, ניתן לעשות שימוש חובבני בתרגום מכונה ולאחר מכן לשפר אותו באופן ידני. עם זאת, אם ברצונכם לתרגם מסמכים שלמים או לחלופין, אם בכוונתכם להשתמש בתוכן למטרות הגשת סמינריון או מסמך רפואי או משפטי, הסתמכות על תרגום מכונה יכולה להיות הרסנית.

תרגום ממתרגמים מקצועיים

מתרגמים מקצועיים כשמם כן הם, אנשי מקצוע העוסקים בתחום התרגום ואשר מחזיקים בניסיון של שנים רבות בתחום. מתרגמים מקצועיים מוגבלים ביכולות שלהם לתרגם במספר תחומים או למספר שפות ועם זאת, יש ביכולתם להציע טקסט מתורגם ברמה גבוהה הרבה יותר, במקצועיות רבה יותר וללא צורך בהגהה נוספת. רמת התרגום של הטקסט תאפשר לכם להיות רגועים שקיבלתם את התוצר הטוב ביותר.
חבר תרגומים תספק לכם תרגום איכותי ותאפשר לכם להיות בראש שקט, סמוכים ובטוחים כי תזכו ליהנות מתוצאות טובות, תוך עמידה בלוח הזמנים הנדרש לכם וללא כל מאמץ מיותר מצדכם.

עד כמה הפוסט הזה היה שימושי?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר הצבעות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.