תרגום תעודת החלפת שם

תרגום תעודת החלפת שם

מהי תעודת החלפת שם?

שמו של אדם המופיע במרשם האוכלוסין, ואשר ניתן לו עם לידתו, הוא השם שיופיע גם בשאר התעודות הרשמיות (תעודת זהות, דרכון, רישיון נהיגה וכו').

כאשר אדם מחליף את השם הפרטי או את שם המשפחה שלו, הוא אמור לקבל מסמך אישור (תעודת החלפת שם) ממשרד הפנים. הליך החלפת השם כולל גם בקשה להוספת שם או הסרת שם (פרטי או משפחה). במקרים בהם נדרש תרגום תעודת החלפת שם לצורכי חו"ל או הגירה או לכל צורך אחר, יש לצרף גם אישור נוטריוני יחד עם התעודה המתורגמת.

מהו ההליך הנדרש להחלפת שם?

החלפת שם נעשית באגף מרשם האוכלוסין של משרד הפנים והיא כרוכה בתשלום (110 ש"ח נכון למאי 2019). כל אזרח מעל גיל 16 רשאי להחליף את שמו אחת לשבע שנים (למעט מקרים חריגים). הליך החלפת השם כולל גם בקשה להוספת שם (פרטי או משפחה) או הסרת שם (פרטי או משפחה).

קטינים יכולים להחליף את שמם הפרטי באישור ההורים או באישור בית משפט (שינוי שם משפחה של קטין רק באישור מבית המשפט). הוריו של קטין שטרם מלאו לו 10 שנים רשאים להחליף את שמו הפרטי אך חובה עליהם לתת לו הזדמנות להביע את עמדתו, רצונו ורגשותיו ולתת להם משקל ראוי בהתחשב בגילו ובבגרותו.

החלפת שם לתושבי חוץ ועולים חדשים

במקרים בהם נדרש תרגום תעודת החלפת שם משפות אחרות לעברית (כמו אצל תושבי חוץ ועולים חדשים) יתכן וידרשו מסמכים נוספים שגם אותם יש לתרגם לעברית, כמו: אישור נוטריוני המעיד על העדר עבר פלילי במדינה ממנה הגיעו, הצהרת ערבים של המבקש (הורים, בני זוג, צאצאים בגירים ואחרים),  צילום של תעודה מזהה בשפת המקור ולפעמים גם אישור אפוסטיל (Apostille, מצרפתית: אישור) מטעם משרד החוץ של מדינת המקור המאמת את נכונות התעודה וכי התעודה המתורגמת היא מקורית והונפקה על ידי הרשות המוסמכת לכך.

למה נדרש נוטריון בתהליך תרגום תעודת החלפת שם?

הנוטריון יעבור הן על תעודת החלפת השם של משרד הפנים ועל על המסמך המתורגם (מעברית לאנגלית או לכל שפה אחרת) וינפיק אישור נוטריוני המאמת את המקור ואת התרגום.  שלא כמו במקרים של אימות חתימות, הרי שבמקרים של החלפת שם הנוטריון אינו צריך לאמת את זהות הבן אדם אלא רק להציג את התעודה המקורית ואת התרגום יחד עם חותמת רשמית של נוטריון מוסמך.

חבר תרגומים מתמחה בתרגום תעודת החלפת שם, תעודות לידה, תעודות נישואין,  החלטות בתי משפט, הסכמים ועוד. אנו מספקים שירותי תרגום איכותיים ליותר מ-60 שפות בלוח זמנים קצר ותוך הקפדה על סטנדרטים בינלאומיים שנקבעו עבור תרגומים נושאי הצהרה חתומה (Affidavit of Accuracy)..

עד כמה הפוסט הזה היה שימושי?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר הצבעות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.