שירותי תמלול – כמה זה עולה ומה משפיע על המחיר?

תמלול הקלטות נתפס לא פעם כמשימה פשוטה למדי, אך מדובר בטעות נפוצה. תמלול הקלטות בכלל, ותמלול משפטי בפרט מציבים אתגרים רבים בפני המתמלל, ומצריכים בעל מקצוע. מתי נדרש תמלול משפטי, מהי חשיבותו, מהי הבעייתיות שבלבצע אותו כראוי ומהי העלות של תמלול מקצועי? כל התשובות לכך מצויות במאמר שלפניכם.

הצורך בתמלול משפטי

אין ספק כי הפלאפונים החכמים הכניסו לחיינו את אפשרות ההקלטה בצורה קלה ונוחה מאוד לשימוש, ובכך הפכו אותה לנגישה ושמישה הרבה יותר. בעוד שפעמים רבות הקלטות אלו משמשות לתזכורות קוליות לשימוש עצמי, הרי שהקלטת שיחות הפכה לתופעה יותר ויותר נפוצה, ואלו לא פעם משמשות כראיות בבית המשפט. זוהי למעשה, לא פעם, הדרך היחידה להוכיח את הדברים שנאמרו בסיטואציה מסוימת בצורה חד משמעית, ובכך להוכיח את צדקתכם. הקלטות אלו צריכות לעבור תמלול על מנת להיחשב כראיות, בכדי שיוכלו להיות נגישות לשופט – ותמלול משפטי זה נדרש להיות מדויק באופן מוחלט על מנת שיהיה קביל בבית המשפט.

מלאכת התרגום על קצה המזלג

החלק הקשה ביותר במלאכת התמלול הוא העובדה שלרב התמלול נעשה מהקלטה לא מקצועית, מה שאומר שעל המתמלל להתגבר על רעשי הרקע ולהצליח להבין את הנאמר בהקלטה גם אם הדיבור הוא חלש ולא מספיק ברור. משמעות הדבר היא שלעיתים משימה זו עלולה להיות סיזיפית ומתסכלת מאוד, ונדרשת סבלנות יוצאת דופן על מנת להמשיך ולהאזין שוב ושוב להקלטה, עד אשר אין חלקים חסרים בתמלול וההקלטה עברה אל הכתב בצורה מדויקת ושלמה. סביר מאוד להניח כי מתמלל לא מקצועי לא יצליח להביא לתוצאה כזו, והתוצר הסופי לא יהיה שלם, ומכאן שלא יהיה שמיש. חשוב לזכור כי כשמדובר בתמלול משפטי, הרי שיש חשיבות רבה יותר לדיוק הדברים, ותמלול לא שמיש כמובן שלא יוכל לסייע לכם, אך ביכולתו אף להסב לטענתכם נזק משמעותי וממשי.

עלויות שירותי תמלול

כאמור, תמלול הקלטה מצריך סבלנות רבה, שמיעה חדה, ידיעת השפה באופן מוחלט ואף בקיאות בעולם התוכן אותו מתמללים – מכאן שתמלול לא מקצועי לא יוכל לענות על הצרכים שלכם. כמובן שעלויות של שירותי תמלול תלויים בצרכים הספציפיים שלכם ונקבעים על פיהם, אך רצוי לזכור שתמלול לא מקצועי עלול לגרום לכם לנזק ניכר, כך שלעיתים האפשרות הזולה הופכת להיות האפשרות היקרה. היעזרות בשירותיה של חברה מקצועית ומוכרת העוסקת בתחום מבטיחים לכם שהתמלול ייעשה על ידי אנשי מקצוע מנוסים, כך שהתוכן יועבר בשלמותו, תוך עמידה בלוח הזמנים הדרוש לכם, והקפדה על כללי הדקדוק וההגהה.