תמלול פודקאסטים – איך זה עובד?

פודקאסט תמלול

אם אתם דוברים בפודקאסט, אחראיים על פודקאסט בו אתם שוכרים דוברים, או קשורים לתחום הפודקאסטים, ככל הנראה יצא לכם לשמוע את המושג תמלול פודקאסטים. אם תהיתם לעצמכם לשם מה זה נדרש? מדוע אנשים מתמללים את הפודקאסטים שלהם? כיצד זה נעשה? נענה כעת על כל השאלות שלכם.

מהו תמלול פודקאסטים?

תמלול פודקאסטים קורה לאחר שהפודקאסט כבר מוכן, ומחכה להפצה. בשלב הזה, אנחנו מוסרים את הקובץ של הפודקאסט למתמלל מקצועי, המכין תמלול – טקסט המכיל את כל הנאמר בפודקאסט – עבורנו. לא תמיד מדובר בכתיבה של כל מילה שנאמרה בפודקאסט, ניתן לתמלל רק חלקים מהפודקאסט, להוסיף תיאורים של תקשורת לא מילולית שהופיעה בפודקאסט, כגון משיכות כתפיים או הבעות פנים, או לתמלל סיכום של הנאמר ולא את כל הנאמר. אפשר גם להדגיש מילים חשובות, מילות מפתח, ועוד.

למה כדאי לי לתמלל את הפודקאסט?

לתמלול הפודקאסט שלנו יכולים להיות מספר שימושים. ראשית, עבורנו – אם אנחנו רוצים לדעת מה אמרנו בפרק קודם, על מה כבר דיברנו, או להבין תגובה כלשהי שפורסמה על הפודקאסט – במקום להאזין לו, אנחנו יכולים לקרוא ברפרוף את הנאמר בו, ולהיזכר במהירות. כמובן, לתמלול הפודקאסטים ישנו גם שימוש משפטי – מתחום התמלול המשפטי – אם אנחנו נתבעים על משהו שאמרנו, למשל תביעה של הוצאת דיבה וכדומה, במקום לשכור תמלול הקלטות מחדש ולהוציא הרבה כסף, נוכל להשתמש בתמלול הפודקאסטים שאנחנו עושים ממילא.
לתמלול הפודקאסטים ישנו גם שימוש כלכלי – תמלול הפודקאסט יכול להגדיל משמעותית את הקהל שלנו, במספר דרכים. ראשית, החיפוש במנוע גוגל מבוסס על מילים כתובות ולכן אם אנחנו רוצים שאנשים ייתקלו בפודקאסט שלנו בעת גלישה ברשת, העובדה שפרסמנו תמלול של הנאמר עשויה לגרום לגוגל להקפיץ עבור הגולש את הפודקאסט. כמו כן, ישנם אנשים שאינם יכולים לשמוע את הפודקאסט – למשל, אנשים בעלי שמיעה לקויה, או כאלה שאין להם זמן להאזין לפודקאסט. אנשים אלו יוכלו לגשת אל החומר הכתוב, ולקבל את המידע.

באופן זה, ניתן אפילו למנוע נשירה של חלק מהמאזינים שלנו. אם מאזין פספס פרק או קטע חשוב, למשל, משום שלא היה לו זמן לשמוע את הפרק באותו שבוע, הוא יכול לקרוא את התמלול של הפרק הקודם – ובכך לא להרגיש שהוא פספס. כך, מאזינים שאין להם הרבה זמן רב, לא ירגישו שהם לא עומדים בקצב.

מעוניינים בתמלול מקצועי של הפודקאסט שלכם? רוצים להגדיל את הגישה שלכם לקהל רחב יותר של מאזינים? חבר תרגומים זו חברה ותיקה ומצליחה, המומחית לתמלול פודקאסטים! מוזמנים לפנות אלינו!

עד כמה הפוסט הזה היה שימושי?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר הצבעות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.