איך לשמור על אבטחה בעת תמלול הקלטות

אבטחת תמלול

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, יש יותר ויותר דרכים לתפוס רגעים מהמציאות – וידאו, הקלטה, צילום, ועוד. עם זאת, כשאנחנו נדרשים להגיש מסמכים למקומות שונים, עדיין לא ניתן להגיש קטעי אודיו או וידאו – כמעט תמיד המסמך חייב להיות כתוב. בדיוק בשלב זה, נכנס לתמונה תמלול ההקלטות.

מה זה תמלול הקלטות?

תמלול הקלטות הוא התהליך שבו הופכים את הנאמר בהקלטה למסמך כתוב. התמלול מבוצע באמצעות מקצוענים היודעים להאזין ולתרגם במדויק את הנאמר, ולתאר, כשזה חשוב, גם את האופן שבו דברים נאמרים או מחוות ידיים ותנועות שונות המיועדות להעברת מסרים נוספים.
תמלול הקלטות הוא יעיל, מסייע בהרבה מקרים נקודתיים – כשאנחנו רוצים לדעת, לקבל רושם כללי לגבי מה שנאמר בפגישה ארוכה, ואנחנו זקוקים למלול באופן פרטי ; כשאנחנו רוצים סיכום של ישיבה חשובה כלשהי בחברה, וישנה רק הקלטה וידאו של מה שנעשה בישיבה, וכמו כן, בסיטואציות משפטיות שונות, כמו חקירה או תמלול של הנעשה בבית משפט. בכל המקרים הללו – אנחנו זקוקים לתמלול מקצועי.

מדוע חשוב שהתמלול יהיה מאובטח ופרטי?

ההקלטות אותן מתמללים הן יכולות להיות הקלטות סודיות או פרטיות, איננו רוצים, כחברה, שהתמלול של הישיבות שלנו יגיע לידיים של המתחרים. אם אנחנו צד במעמד משפטי אנחנו לא רוצים שהצד השני ישמע שיחות סודיות או מידע רגיש. במיוחד אם, שתמלול של שיחות סודיות או מידע רגיש, יגיעו לצד השני, ובוודאי, בייחוד אם מדובר במשפט בדלתיים סגורות, אנחנו רוצים שהתמלול ידלוף אל מחוץ לכותלי בית המשפט.
אז איך אפשר לשמור על האבטחה והפרטיות של תמלול?
שימוש בתוכנות מאובטחות – ניתן לבצע את התקשורת ושליחת הקבצים והמסמכים רק בתוכנות המשתמשות באמצעי אבטחה חזקים. כך למשל, נבחר להשתמש בתוכנות החורטות על דגלן את האבטחה והפרטיות, כגון סיגנל, במקום תוכנות ציאט אחרות.

הקטנת כמות הגורמים המקבלים גישה אל החומר למינימום הנדרש – ככל שפחות אנשים עובדים על ההקלטה ונמצאים בשרשרת העברת הקבצים, כך ישנו סיכוי נמוך יותר שהחומר ידלוף. לרוב, כדאי לצמצם, אם ניתן, את כמות המתמללים ל-מתמלל אחד, או קבוצה קטנה, ואת כמות המתווכים למינימום הנדרש.

פניה רק לחברות מתמללים מקצועיות, אמינות, ומוכרות – כדאי לפנות רק לחברות תמלול שאנחנו מכירים, כאלה שבודקות שהמתמללים שלהן הם אנשים אמנים שלא ידליפו את המידע, וחברות אשר רבים כבר תמללו אצלן ויצאו מרוצים כשההקלטות והתמוללים שלהם בטוחים לחלוטין.

מעוניינים בתמלול מקצועי ובטוח עבור החומרים שלכם? רוצים למצוא חברת תמלול עליה ניתן לסמוך בעיניים עצומות? חבר תרגומים זהו שירות התרגום בשבילכם! עם ניסיון של 60 שנה, ומהימנות בלתי מעורערת, אנחנו המתמללים הבטוחים בשוק!

עד כמה הפוסט הזה היה שימושי?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר הצבעות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.