דגשים בתמלול משפטי לקלטות

Highlights in legal transcription for tapes

תמלול משפטי עשוי להוות ראיה משמעותית בבית המשפט, וכתוצאה מכך לשרת אתכם ולהשיג עבורכם את התוצאה הרצויה, בין אם אתם הצד התובע או הצד הנתבע. מהו הצורך בתמלול משפטי, האם ניתן לתמלל באופן עצמאי ומה חשוב לדעת בנושא? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

הצורך בתמלול משפטי

בעידן של היום, כאשר הרוב המוחלט של האנשים מסתובבים עם טלפונים חכמים, הקלטת השיחות הפכה לתופעה נפוצה למדי. אם בעבר הדבר דרש החלטה מראש והכנת מכשיר ההקלטה מבעוד מועד, הרי שכיום ברגע שנדמה לנו כי השיחה שמתנהלת כרגע מצריכה תיעוד – ניתן לעשות זאת בקלות בלחיצת כפתור פשוטה. הקלטות אלו עשויות להוות את ההוכחה לה אתם זקוקים, אשר תאמת את גרסתכם להשתלשלות האירועים שהתרחשו ותפריך את גרסת יריבכם, והיא תעשה זאת בצורה חד משמעית ובלתי ניתנת לערעור.

האם אוכל לתמלל בעצמי?

תמלול משפטי הוא משימה מורכבת מאוד הדורשת ניסיון, סבלנות רבה, דיוק ושמיעה חדה. ישנה תפיסה שגויה לפיה תמלול הוא משימה שניתן לבצעה באופן עצמאי, ושאינה מצריכה אנשי מקצוע. סביר להניח שהתפיסה הזו נובעת מהמחשבה כי להאזין להקלטה ולכתוב את הנאמר בה לא דורש יותר מדי ניסיון, אך לא כך הדבר. תמלול בכלל, ותמלול משפטי בפרט, מציב אתגרים רבים אשר כלל לא פשוט לצלוח אותם. אחד הקשיים הראשונים בהם נתקל המתמלל, הוא העובדה שבשל ההקלטות הטלפוניות, איכות ההקלטה לרוב ירודה למדי, דבר המאלץ אותו להאזין להקלטה שוב ושוב עד שהוא מצליח לדלות ממנה את כל הנאמר בה. מתמלל לא מקצועי יתקשה מאוד להתמיד בכך, הדבר ייקח לו זמן רב וסביר מאוד להניח כי לא יסיים את מלאכתו.

כך תעשו את זה נכון

על הראיות אותן אתם מגישים בבית המשפט לשרת אתכם נאמנה ולסייע לתהליך שלכם להגיע לתוצאה הרצויה, ולא להיות לכם לרועץ. אם ההקלטה מספיק חשובה על מנת שתרצו שהיא תיכלל בתהליך המשפטי, הרי שרצוי שתקחו אותה ברצינות הראויה ותוודאו כי אתם מגישים הקלטה אותנטית ונאמנה למקור באופן מוחלט. על מנת להצליח לעשות זאת כראוי, רצוי מאוד להיעזר בשירותיה של חברת תרגום. חברות מסוג אלו מספקות, לרוב, גם שירותי תמלול משפטי, והדבר יאפשר לכם להיות עם ראש שקט בידיעה כי ההקלטות שלכם מתומללות על ידי איש מקצוע מנוסה, בעל הכישורים הנדרשים לביצוע המשימה, דבר אשר יאפשר לכם להגיע למשפט עם ראיות שאתם רגועים לגביהן, ושישרתו אתכם בצורה המקסימלית.

 

עד כמה הפוסט הזה היה שימושי?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר הצבעות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.