חמש סיבות לצורך של משרדי עורכי דין שירותי תמלול משפטי

1
משרדי עורכי דין לצורך תרגום

העדות של הדברים שנאמרו הינה בעלת ערך – הן עבור הצורך באסמכתאות, הן עבור אישורים לסיכומים והסכמים מאוחרים יותר, הן עבור יצירת סיכומים של ישיבות ולצרכי מעקב ופיתוח עסקי או תהליכי בארגונים רבים. חשיבותו של תמלול עולה פי כמה כאשר מדובר בתמלול משפטי או בתמלול הקלטות המיועדות לבית משפט.

להלן 5 הדברים שכדאי לדעת:

1. החיים והמוות ביד הלשון

כשמו כן הוא, התמלול המשפטי משמש למטרות משפטיות. כלומר; שימוש כעדות לצורך הכרעה בפסק דין, הסתמכות על התמלול המשפטי כדרך להוכחת טענות הן של הסנגוריה והן של הקטגורים, הבנה של האירועים לפרטי פרטים וכן שחזור ראיות עד לרמה של פסיק או כמה שניות של שקט שהתרחשו במשך האירוע. לפיכך, תמלול משפטי יכול להשפיע על פסק דין – באם לקבוע כי העומד למשפט זכאי או אשם.
2. דיוק

העובדה כי תמלול משפטי מתקיים בזמן אמת, לא מפספס אף מילה או ביטוי בתוך התוכן, לרבות ביטויים ומונחים מקצועיים ו/או שילוב של מילים בשפות אחרות – כל אלו הופכים את התמלול המשפטי לרב חשיבות עבור משפטנים ומשרדי עורכי דין. משפטנים ועורכי דין העוסקים במאזני הצדק אינם יכולים להתפשר על היצמדות למה שקרה במציאות. לפיכך, שירותי התמלול מאפשרים מעקב מדויק אחר אירועים ודברים שנאמרו.

3. גיבוי בהקלטה

שירותי תמלול משפטי מגובים בהקלטות המאפשרות לשחזר את הדברים שנאמרו עד לרמת דיוק מקסימלית. שלא כמו שירותי הקלדה שיכולים "לפספס" מילים מסוימות לאורך הדיון ואפילו לאבד משפטים שלמים בעת ההקלדה, שירותי תמלול משפטי חייבים לכלול את כל הנאמר בדיון ולפיכך עליהם לכלול את כל התוכן.
הגיבוי המוקלט מאפשר לעורכי דין ולשופטים לבדוק את רמת האמינות והדיוק של הדברים בשלבים מאוחרים יותר ובכך, לאשש או להפריך סתירות פנימיות שנמצאו בדבריהם של נותני העדות.

4. אישור משפטי

שלא כמו אישורים ותמלולים המוגשים באופן עצמאי לבית המשפט, תמלול משפטי המוגש על ידי המשרדים של העורכי דין מגובה באמצעות חוות דעת של איש מקצוע ובכך, הוא מתקבל כעדות רשמית על ידי בית המשפט ואין חשש כי יידחה על ידי השופט בשל אי תאימות, אי עמידה בסטנדרטים וכיו"ב. לפיכך, עורכי דין נעזרים בשירותי תמלול על מנת להגיש בשלבים מאוחרים יותר את התמלול לבית המשפט.

5. תיעוד מילולי לדורות

לא בכדי בתי המשפט מייחסים חשיבות רבה לפסקי דין קודמים. המילה הכתובה הינה בעלת חשיבות רבה ולפיכך, ישנה גם חשיבות לא פחותה לתיעוד המילולי הכתוב. עורכי דין נעזרים בשירותים אלו הודות לכוחם בתיקים שונים לאורך השנים.
חבר תרגומים עובדים עם רוב משרדי עו״ד בארץ, מהגדולים ביותר ועד לקטנים. מלווים משרדי עו"ד במשך שנים ומכירים את הדקויות החשובות. לפיכך, פנייה אל חבר תרגומים מבטיחה תמלול משפטי מדויק ואמין.

עד כמה הפוסט הזה היה שימושי?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר הצבעות: 1

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.