מהי לוקליזציה של תוכנה?

מהי לוקליזציה של תוכנה

במכירות נוטים לדבר לא מעט על החשיבות של לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן ובינינו? גם כשמדובר בשיווק של תוכנה, המצב לא שונה בהרבה: לוקליזציה, המגיעה מן המילה Local, פירושה "התאמה של מסמך, מוצר או שירות באופן שיתאים לשימוש בקרב קהל במדינה אחרת". תהליך לוקליזציה יכול לכלול תרגום מעברית לערבית, אנגלית או כל שפה אחרת וכן התאמה של העיצוב, הסמלים ומערכת הסימנים.

למה היא כל כך חשובה?

תהליך הלוקליזציה בעצם מעכב תהליכי עבודה, מצריך עוד בדיקות והתאמות, מעכב את העלאת האתר שלכם לאוויר במדינה חדשה, מעכב את הפנייה ללקוחות חדשים… אז למה הוא בכל זאת כל כך חשוב? מסיבה אחת פשוטה. בסופו של דבר, המטרה של תהליכי השיווק שלכם היא הגדלת הרווחים באמצעות פנייה לקהלים חדשים, הלא כן?
על מנת להגדיל את הרווח, כדאי לפנות ללקוחות בשפה שהם מבינים… למרות שעבורנו עיצוב מסוים, שפת דיבור מסוימת, צבעים או אפילו סמלים מסוימים – נראים כמו חלק "טבעי" מהמציאות, במקומות אחרים אותו עיצוב בדיוק, אותה שפה בדיוק, אותם סמלים – יכולים להיתפס כמשהו זר ומוזר… לפיכך כדי להגדיל את אחוזי המכירות ולפנות אל

אז מה בעצם עושים בתהליך לוקליזציה?

התאמת מאפיינים שפתיים
השפה היא כלי התקשורת המרכזי המשמש אותנו ברשת האינטרנט ולפיכך, כדי לפנות אל קהל יעד חדש נדרש שימוש בשפת המקום. היכרות עם שפת המקום אין משמעותה ידיעת השפה גרידא, אלא היכרות עם מאפייני התרבות, קהל היעד והשפה שלו, חוויית המשתמש שיוצרת השפה ועוד.
התאמת מאפיינים טכניים
לרבות התאמה של השיטוט באתר, התאמת חוויית המשתמש לאופן השימוש המקובל במדינה ועוד.
התאמת מאפיינים תרבותיים
במסגרת תהליך הלוקליזציה לתוכנה (L10n) תתבצע התאמת כל המרכיבים הטכניים, התרבותיים והלשוניים של התוכנה כך שקהלי היעד שלך בכל רחבי הגלובוס ישתמשו בה ויהנו מאותה חווית משתמש.

איך עושים את זה?

שימוש במתודולוגיות חדשות של הטמעה המבוססות על תהליכי עבודה של חוקרי חברה, אנשי טכנולוגיה וסוקרי דעת קהל המעורים הן בתרבות המקור והן בתרבות היעד. תהליכי לוקליזציה לתוכנה כוללים תכנון מלא של התוכנה על כל רכיביה:
• חלוקת רכיבי התוכנה למרכיבי מפתח
• יצירת סביבה מובנית לתוכנה מותאמת
• התאמת גודל ועיצוב
• איתור שגיאות תוכנה בהעברה לשפת היעד
• לוקליזציה של עיצוב
• עמידה בתנאי רגולציה מקומיים
• יצירת מוצר ש"מדבר" בשפה המקומית
כשמדובר בתהליכי לוקליזציה מתקדמים, מדברים על צוותים האמונים על ביצוע התהליך תוך יישום מתודולוגיות מתקדמות ושימוש בכלי לוקליזציה יעילים. חבר תרגומים מבצעת שירותי לוקליזציה עבור קהלים שונים ומגוונים ברחבי העולם.

עד כמה הפוסט הזה היה שימושי?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר הצבעות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.