תמלול הקלטות מחירים וממה הם מושפעים?

1
תמלול הקלטות מחירים וממה הם מושפעים?

תמלול הוא למעשה המרת שיחה מוקלטת לטקסט כתוב. שירותי תמלול מיועדים לרב לצרכים משפטיים, עסקיים או אקדמיים, דוגמת: דיונים בבית המשפט, הליכי בוררות,  ישיבות עסקיות בינ״ל, הרצאות סטודנטים, כנסים וימי עיון, חקירות והקלטות סתר וכן הלאה. את שירותי התמלול מספקות חברות תמלול מקצועיות המציעות מגוון רחב של שירותים שונים, תוך שימוש בציוד איכותי להשבחת הסאונד ובעזרתם של אנשי מקצועי מיומנים הבקיאים במלאכה.

תמלול הקלטות מחירים

לתמלול הקלטות מחירים משתנים בהתאם לאופי והיקף העבודה הנדרשת. כאשר פונים לחברה לצורך שירותי תמלול, יש לזכור כי מדובר על טווח רחב של הצעות ומחירים של תמלול הקלטות – הנעים בין כמה עשרות שקלים לבין אלפי שקלים! כיצד ניתן להסביר טווח כה רחב? ובכן, הסיבה היא שבעבודת התמלול ישנם המון פרמטרים שונים אשר משפיעים על העלות הסופית של תמלול הקלטה.

כיצד נקבע מחיר התמלול?

לתמלול הקלטות מחירים המשתנים בין חברה אחת לשניה – יש כאלו המחייבות לפי מילה, כאלו המחשבות לפי עמוד ויש כאלו לפי זמן עבודה. כך או כך, רב החברות יעלו את התעריף בהתאם לאיכות הסאונד ובעת הצורך בשירותים נוספים ללקוח כגון שימוש בציוד הקלטה מיוחד, המרת הקובץ, תרגום, השבחת הסאונד וסינון רעשי רקע בהקלטה ועוד

בין הפרמטרים המשפיעים על התמחור ניתן למצוא:

  • אורך התמלול – הפרמטר הראשון בהתייחסות בעת קביעת מחיר התמלול. כלומר, התמחור הוא פר דף מתומלל. ככל שיש יותר דפים – כך המחיר עולה בהתאם. יש לשים לב כי רווחים בין השורות, גודל הגופן, הפונט, רווח בין פסקאות וכל דבר אשר עלול להשפיע על אורך התמלול וכמות העמודים – נקבע מראש מול חברת התמלול.
  • זמן עבודה – ישנם תמלולים המצריכים עבודה בלו״ז צפוף ודחוף, והדבר כמובן משפיע על המחיר. לפיכך, , אם נדרש תמלול תוך 2-3 ימי עבודה, וכמובן כאשר מדובר בתמלול מהיום-למחר – סביר להניח כי הצעת המחיר תהיה
  • גבוה ה יותר.
  • שפה – שפת התמלול היא פרמטר בעל השפעה עצומה על מחיר התמלול. בישראל, מדינה דוברת עברית, תמלול בעברית יעלה פחות מתמלול בכל שפה אחרת. תמלולים בשפות זרות כמו אנגלית, רוסית וערבית יהיו יקרות יותר מתמלול בעברית. אם מדובר בשפות פחות נפוצות בישראל כמו למשל צרפתית, סינית, פורטוגזית וכדומה – קשה יותר למצוא דוברי שפת אם בישראל ולכן באופן טבעי, המחיר של התמלול יהיה יקר יותר.
  • שירותים נוספים – אם יש צורך בתוספת של שירותים דוגמת תרגום התמלול, המרת קבצים וכדומה, יש לכך תוספת עלות.
  • איכות ההקלטה – אם מדובר בהקלטה באיכות ירודה, אשר מצריכה ציוד טכנולוגי מתקדם ועבודה על השבחת איכות השמע וסינון רעשים, הרי באופן טבעי מדובר בזמן עבודה ארוך יותר לתמלול, והמחיר עולה בהתאם.

עד כמה הפוסט הזה היה שימושי?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר הצבעות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.