כל מה שצריך לדעת על תמלול לבית משפט

1
תמלול לבית משפט
כל מה שצריך לדעת על תמלול לבית משפט

תמלול הקלטה לבית המשפט נחשב לראיה קבילה, כאשר הוא מסייע בהוכחת טענות של אחד מן הצדדים. עם זאת, כמו בכל הליך משפטי, גם לתמלול משפטי ישנם כללים ברורים ומדויקים אשר יש לעמוד בהם על מנת שיחשב לקביל. בכדי לוודא כי בידיכם תמלול משפטי קביל, יש להקפיד על מספר נקודות חשובות:

שמירה על החוק

בכל הנוגע לקבילותן של הקלטות, החוק קובע כי הקלטה שנעשתה ללא ידיעתם של המשתתפים בה היא למעשה האזנת סתר, וזו נחשבת לעבירה על החוק אשר העונש המקסימלי עבורה הוא 60 יום במעצר. עם זאת, ישנם מקרים ספציפיים בהם האזנת סתר היא לגיטימית וחוקית, כאשר העיקרית ביניהן היא האזנת סתר לצורך מניעת פשע. האזנה זו יכולה להתבצע על ידי גוף חקירה מקצועי או על ידי המשטרה – ובהתאם לאישורים הנדרשים בחוק. בנוסף, הקלטה תיחשב לחוקית כאשר אחד הצדדים מודע לקיומה, כלומר הצד המקליט שותף בשיחה.

כללים נוספים לשמירה על קבילות ההקלטה

  • יש לוודא כי המכשיר בו נעשה שימוש היה ועודנו תקין
  • על ההקלטה להיות נכונה ומהימנה, כאשר לא בוצעה בה כל מניפולציה או עריכה
  • על דוברי ההקלטה להיות מזוהים
  • הדברים שנאמרו בהקלטה נאמרו מרצון
  • התמלול המשפטי (הפלט) תואם באופן מלא את ההקלטה המקורית (הקלט)

בבית המשפט מציגים את התמלול, לא את ההקלטה 

חשוב לציין כי בבית המשפט לא ההקלטה מוצגת, כי אם התמלול המשפטי. את תמלול ההקלטה לבית המשפט מציגים לצד ההקלטה עצמה. בנוסף, יש לצרף לתמלול המשפטי חוות דעת משפטית המעידה על האותנטיות של מקור ההקלטה ועל מידת המקצועיות של התמלול. במילים אחרות – אין ולו פסיק של מקום לטעויות.

פנייה לחברת תמלול מקצועית 

חברת תמלול מקצועית המתמחה בתמלול משפטי אינה עניין של מה בכך, היות וכל טעות קטנה יכולה לפגוע בקבילות הראיה ואף לבטל אותה כליל. יש להקדיש מחשבה רבה ולשקול בכובד ראש את העבודה עם חברת תמלול מקצועית. באופן כללי, ההמלצה הגורפת עבור תמלול לבית משפט הינה לפנות אל חברה ידועה ואמינה, בעלת ניסיון קודם והמלצות, כזו שמגלה בקיאות בחוק ובעניינים משפטיים.

עד כמה הפוסט הזה היה שימושי?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר הצבעות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.