שירותי תמלול והקלטה

לשירותי תמלול מקצועיים

5 מקרים בהם יש לפנות לשירותי תמלול מקצועיים

בהגדרה רחבה, תמלול מצריך הקשבה להקלטה בה נאמרים דברים שונים – והעלאת אותם הדברים על הכתב, תוך התייחסות לזיהוי הדובר בכל רגע נתון, הטון בהם הדברים נאמרו, רעשי רקע וכל פרמטר אחר המופיע בהקלטה. אז מתי כדאי לפנות לשירותי תמלול מקצועיים? ומה היתרונות שבמילה הכתובה? מיד תדעו.

1. תמלול ישיבות מקצועיות

ישיבות מקצועיות הן חלק בלתי נפרד בהתנהלות השוטפת של כל עסק, חברה וארגון. אלו הן פגישות בהן מתקבלות החלטות מהותיים המשפיעות על התנהלות העסק ועל המאזן הכספי שלו. כאשר הפגישות נערכות בין דוברי שפות שונות, קשה מאוד לבצע תרגום קולי מידי. עסקים רבים מקליטים ישיבות אלו על מנת לתת לדברים שנאמרו תוקף. שירותי תמלול במקרה זה מאפשרים לחזור ולקרוא את הדברים שנאמרו מתי שרוצים, באופן נוח, פשוט ונגיש, ולמעשה מבטיחים תיעוד מדויק ומהימן. לאחר מכן ניתן לשלוח את התמלול לתרגום מקצועי לאיזו שפה שבוחרים.

2. תמלול משפטי

שירותי תמלול משפטי מאפשרים לקבל עדות, ראייה והוכחה הנדרשת לטובת הצד שלכם. מדובר במקרים בהם הוקלטו שיחות מסוימות, ביודעין או כהאזנת סתר חוקית, וכעת יש לתמללן על פי כללי התמלול המשפטי על מנת להציגן בבית המשפט. לא תמיד ההקלטות ברורות, ובית המשפט לא יסכים לקבל אותן כראיה ללא תמלול ברור ומדויק. מתמלל מקצועי מתמחה גם בפיענוח מלא של ההקלטה – כל המילים שנאמרו, פיענוח הדובר בכל רגע נתון ועוד. לא פעם, דווקא תמלולי ההקלטות הללו מתקבלים כראיה קבילה ומעניקים יתרון ניכר במשפט.

3. תמלול הרצאות

פעם, סטודנטים היו מתיישבים בהרצאה, פותחים את המחברת או הלפטופ – ומתחילים להקליד במרץ כדי לא לפספס אף פיסת מידע חשובה מן השיעור. כיום, הדברים פשוטים בהרבה – סטודנטים נכנסים להרצאה עם מכשיר הקלטה, ולפני המבחן יכולים לשבת ולהקשיב להקלטות כדי לשנן את החומר. הבעיה היא שקשה להקשיב לעשרות שעות הקלטה של הרצאות שונות, לכן במקרים אלו הפניה אל שירותי תמלול הינה מתבקשת. המתמלל המקצועי יקשיב להקלטות במקומכם, ואתם תקבלו את כל החומר כתוב – כך קל יותר לסכם אותו, לסמן את החלקים החשובים ולהתכונן למבחנים בצורה טובה יותר.

4. תמלול ראיונות

בעת עריכת ראיון, נהוג להקליט את הדברים הנאמרים, ולאחר מכן לשבת ולתמלל אותם כדי להשתמש בדברים לצורך כתבה עיתונאית, עבודת מחקר וכדומה. לא תמיד נמצא את הזמן לכך וזו הזדמנות מצוינת להיעזר בשירותי תמלול אשר יאפשרו לכם להמשיך לנהל את הלו״ז שלכם ללא קושי.

5. תמלול אישי

שירותי תמלול הם כלי מרכזי בדרך להפקת טקסט אישי מדויק ומהימן. אנשים אשר מעוניינים להעלות את סיפור חייהם על הכתב, או משפחה אשר רוצה ליצור ספר זיכרונות כתוב – יכולה להיעזר בשירותי תמלול מקצועיים. המתמלל ידאג כי דברים של האדם הנשמע בהקלטה, גם דברים אשר נאמרו באופן ספונטני, יוקלדו ויתועדו היטב. אם תרצו, תוכלו לבקש גם שירותי עריכה של הטקסט.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.