תמלול שיחה מקצועי

תמלול שיחה מקצועי

תמלול שיחה הוא למעשה הבאת קובץ קול/וידאו שהוקלט על ידי הלקוח, לידי טקסט כתוב. לרב, תמלול משמש כעדות בבית משפט, ומכאן שעליו להיות מדויק ביותר וכתוב מילה במילה על פי כללי התמלול. חשוב לציין כי על כל תמליל של קובץ שמע, יש לצרף חוות דעת כדין המחויבת על פי חוק, לצורך שימוש התמלול כראייה בבית משפט.

 

תמלול – למקצוענים בלבד

תמלול היא מלאכה מורכבת הדורשת מיומנות גבוהה, יכולת הקלדה מהירה ודיוק מופתי, אך לא רק. מן ההכרח לשים לב ולהתייחס לזיהוי הדוברים השונים בהקלטה, האינטונציה בהם נאמרו הדברים, רעשי רקע למיניהם וכל פרמטר המופיע למעשה. לפיכך, יש להיעזר בחברת תרגום ותמלול מקצועית בלבד אשר תפקיד את המלאכה בידי איש מקצוע מיומן ומנוסה אשר עבר הכשרה מקיפה בתחום.

 

על מה חשוב לשים דגש?

מכיוון ומדובר בשיחה רציפה בין שני אנשים או יותר, עשוי להתעורר קושי בפענוח של מילים מסוימות. לשם כך יש להיעזר בציוד מקצועי בתחום התמלול, המאפשר לזהות גם מילים ש״נבלעו״ בהקלטה ולהעלות על הכתב את הנאמר בדיוק מירבי. בנוסף, תמלול טוב הוא כזה אשר יעביר את הלך הרוח של השיחה, ולא רק את המילים שנאמרו. כך למשל יש לדייק במיקום הפסיקים והנקודות, לציין את הצורה בה נאמרו הדברים ולהביע את רוח השיחה (עוינת? ידידותית? האם מישהו הרים את קולו? האם מישהו היסס בדבריו? וכו׳). השילוב בין מקצועיות, מיומנות גבוהה וציוד טכנולוגי מתקדם – הם אלו אשר הופכים את חבר תרגומים לאחר מחברות התמלול המובילות בתחום.

 

מתי כדאי להיעזר בתמלול שיחה מקצועי?

שירותי התמלול הנפוצים ביותר כיום בשוק הינם:

  • תמלול משפטי – הקלטת שיחות אשר התבצעו ביודעין או כהאזנת סתר חוקית, אותן מתמללים בעזרת חברת תרגומים ותמלול מקצועית על פי כללי התמלול המשפטי לצורך הצגתן בבית המשפט כעדות, ראייה  או הוכחה.
  • תמלול ראיונות – הקלטת דברי המרואיין ותמלולם לצורך פרסום.
  • תמלול שיחה / ישיבה הקלטה ותמלול של פגישות עסקיות אינה דבר חדש, במיוחד כאשר מדובר בהחלטות המשפיעות על התנהלות העסק, או בפגישה הכוללת דוברי שפות שונות. תמלול מקצועי מבטיח תיעוד מדויק ומהימן של הפגישה.
  • תמלול הרצאות – רבים מהסטודנטים מקליטים הרצאות וקורסים שלמים ולאחר מכן שולחים את ההקלטות לתמלול מקצועי. החומר מתקבל כתוב, וניתן להיעזר בו בעת תקופות מבחנים, כתיבת עבודות וכן הלאה.