תמלול הקלטות לבית משפט

המפתח להצלחה בבית המשפט טמון בראיות, בין אם אתם הצד התובע או הנתבע. מכאן ששיחות מוקלטות עשויות להיות בדיוק מה שאתם צריכים על מנת להוכיח את צדקתכם ולהימנע מפרוצדורה משפטית ארוכה ומורכבת. חשוב לדעת כי על מנת להגישן כראיות, ההקלטות מצריכות תמלול – אך תמלול הקלטות לבית משפט אינן עניין של מה בכך ומצריכות ניסיון. כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא מרוכז במאמר שלפניכם.

חשיבות הקלטת שיחות

בעוד שמיותר לציין כי אין צורך להקליט כל שיחה, הרי שכאשר מקיימים שיחות אשר עשויות להיות משמעותיות מבחינה משפטית, הקלטתן תהיה צעד חכם שעשוי לסייע רבות בהמשך. כמובן שייתכן שהדבר לא יידרש, אך מאחר ולמחוק הקלטה תמיד אפשר – עדיף שהאפשרות וההחלטה יהיו בידיכם. מאחר ובעידן של היום לרבים מאיתנו יש טלפונים חכמים המאפשרים הקלטה ללא צורך בתכנון מוקדם או במאמץ כלשהו, ברגע שמתעורר חשד, ולו הקל ביותר, שמתרחשת שיחה שרצוי לתעד – כדאי מאוד לעשות זאת. הקלטות אלו עשויות להוות הוכחה חד משמעית לדברים שנאמרו, דבר אשר יאפשר להוכיח את טענתכם, או להפריך את טענת יריבכם, בבית המשפט.

תמלול הקלטות לבית משפט – לא מה שחשבתם

טעות נפוצה היא להניח כי תמלול זו משימה פשוטה, שהרי המתמלל בסך הכל מעביר מלל מהקלטה קיימת אל הדף הכתוב באופן מדויק. בפועל, עבודת התמלול מצריכה סבלנות, שמיעה חדה, דייקנות וניסיון. מאחר וכאמור, רובנו מקליטים שיחות ישירות מהפלאפון, פעמים רבות ההקלטה באיכות ירודה, דבר אשר מצריך מהמתמלל להקשיב שוב ושוב להקלטה עד אשר יפענח את כל הנאמר בה. מתמלל שאין לו את הניסיון או את המחויבות המלאה לכך, עשוי להתייאש באמצע המשימה ולהותיר תמלול בעל תכנים חסרים אותם לא הצליח לדלות מההקלטה. בנוסף, כאשר מדובר בתמלול הקלטות לבית משפט, הרי שעל אחת כמה וכמה עליו להיות נאמן למקור בצורה מוחלטת, שכן כל הבדל בין ההקלטה לתמלול עשוי להצטייר כניסיון להטעייה, דבר אשר עלולות להיות לו השלכות חמורות.

כך תבטיחו את הצלחתכם

חשוב להיות מודעים לכך כי חברות תרגום מציעות לרב גם שירותי תמלול הקלטות לבית משפט. הבחירה להיעזר בשירותים אלו מאפשרת לכם להיות רגועים כי ההקלטות שלכם מתומללות על ידי איש מקצוע מנוסה, בעל הכישורים הנדרשים לביצוע המשימה על הצד הטוב ביותר – דבר אשר יאפשר לכם להגיע למשפט עם ראיות שאתם רגועים לגביהן, ושישרתו אתכם כהלכה.