תמלול שיחות

תמלול שיחות

תמלול שיחות

תמלול מקצועי מספק תיעוד קבוע, ואין מחלוקת לגבי המידע המופיע בו – לכן אין פלא כי כיום רבים נעזרים בשירותי תמלול לצורך תמלול ישיבות ופגישות, תמלול הקלטות ועוד. למעשה, הדבר כה נדרש עד שקשה לחשוב על ישיבה – החל מישיבת דירקטוריון, דרך ישיבת צוות במשרד פרסום ועד ישיבות של עיריות ומועצות – בהן לא צריך שירותי תמלול. יש לכך שפע של יתרונות, אך כל אלו תלויים, כמובן, באיכות חברת התמלול. 

היתרונות של תמלול שיחות

  • יישוב מחלוקות – כאשר מתבצעים שירותי תמלול באמצעות חברת תמלול מקצועית, לא יכולות להתעורר שום ספקות לגבי הנאמר – בין אם מדובר בישיבה עסקית, פגישה אישית חשובה, תמלול לצורך תיעוד או לצרכים משפטיים. הדבר קריטי כאשר מדובר בעולם העסקי, בגישור או תיווך בין שני צדדים. התמלול אינו מאפשרים לאחד הצדדים לטעון כי הוא ״הבין דברים לא נכון״ או ש״לא היו דברים מעולם״ – משום שהכל מתועד. נוסף על כך, שירותי תמלול יכולים להוכיח מי מהצדדים צודק, וכשהתמלול נעשה מראש ביודעין, הכל מתנהל בנינוחות וללא משוא פנים. 
  • ראיה קבילה בבית המשפט – ישנם מקרים בהם יש צורך בשירותי תמלול לטובת עדות משפטית והצגת התמלול כראיה. כל עוד ישנן הקלטות חוקיות אשר יכולות לשמש כראיה קבילה בבית המשפט – ניתן לפנות לחברת תמלול מקצועית אשר מכירה את כללי התמלול המשפטי ותעזור לכם לקבל ראיה מובהקת של דברים שנאמרו. 
  • תיעוד – בעזרת שירותי תמלול ניתן לתעד דברים אישיים או ציבוריים חשובים. אנשים קרובים אלינו בעלי סיפור חיים מרתק, או אנשי ציבור בעת ישיבות של המגזר הציבורי אשר על פי חוק מחויבים להפיץ את ההחלטות שהתקבלו בישיבה. על רקע זכות הציבור לדעת, יש צורך בתמלול מלא של מה שנאמר באותה הישיבה כדי לחשוף את הציבור אל הדברים.

מה לגבי תוכנות לתמלול אוטומטי?

בשוק ישנן מספר תוכנות שנועדו לתמלול שיחות והקלטות באופן אוטומטי, אולם אלו עוד לא הבשילו לכדי כלי שיכול להחליף שירותי תמלול אנושיים, קיים בהם קושי בזיהוי קולי כאשר יש מספר דוברים ובוודאי כאשר ההקלטה היא לא באיכות מאד גבוהה. תוכנות אלו יכולות להוות כלי עזר כאשר בתמלול חובבני או כדי לקבל מושג כללי על הנאמר בקובץ, אך עם זאת, תוכנות לתמלול אוטומטי אינן תחליף לחברת תמלול מקצועית ולתמלול שיחות והקלטות בעלות ערך. 

עד כמה הפוסט הזה היה שימושי?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר הצבעות: 1

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.