תמלול הקלטות מול קלדנות

תמלול הקלטות

רבים פונים לחברות תמלול ותרגום על מנת להעלות קבצי שמע שברשותם על הכתב. עם זאת, לא פעם עולה וחוזרת השאלה – האם יש צורך בשירותי תמלול או שירותי קלדנות? זה הזמן לעשות סדר ולשים דגש על ההבדלים בין שתי השיטות הנפוצות.

תמלול הקלטות

אופי העבודה: תמלול הוא הפיכת קבצי קול מוקלטים, לקובץ כתוב. כלומר – הקלטות של שיחות טלפון, הרצאות וכן הלאה, והעלאה על הכתב את הדברים. התמלול אינו דורש ניתוח או פירוש כלשהו, אך מדובר בעבודה מורכבת הדורשת מאיתנו להאזין בקשב רב להקלטות, להבין את הקשרי הדברים הנאמרים, מי הדובר בכל עת ולכתוב זאת על פי כללים מסודרים בהתאמה מלאה של פלט וקלט.
מתי נדרש: השימוש בשירותי תמלול הקלטות הוא רחב, כיוון ויכול להיעשות לצרכים פרטיים (כמו למשל תמלול הרצאה או תמלול משפטי) או לצרכים ציבוריים (כמו ישיבות מועצה/הנהלה).
איך מבצעים: תמלול איכותי וטוב יעשה על ידי חברת תמלול מקצועית. המתמלל מקבל את קבצי האודיו, ובעזרת מכשור מתקדם הממקסם את איכות השמע, יכולות דיוק גבוהות ומיומנות רבה הוא מעביר את המלל באופן מדויק לקובץ מסודר על פי דרישת הלקוח. על המתמלל לדעת את השפה על בוריה על מנת שלא לפגוע בתוצאות התמלול.

שירותי קלדנות

אופי העבודה: שירותי קלדנות נועדו להעביר קובץ הכתוב בכתב יד, אל קובץ דיגיטלי קריא ונגיש. על פניו מדובר במקצוע טכני המצריך כישורי הקלדה מהירים ותו לא, אך למעשה מדובר בהרבה מעבר. קלדנים מנוסים צריכים להכיר היטב את השפה, הם ניחנים בחלוקת קשב, יכולת ריכוז גבוהה וזריזות ידיים – שכן הם לא יכולים לתת לאף מילה לחמוק.
מתי נדרש: שירותי קלדנות הפכו לכלי הכרחי בבתי המשפט, ישיבות עסקיות מרובות משתתפים, רישומי פרוטוקול, ישיבות ארגונית ו/או ציבוריות המצריכות הקלדה מהירה ומדויקת בזמן אמת, וועדות למיניהן ועוד.
איך מבצעים: קלדנות יכולה להתבצע בדיעבד, או לחילופין בזמן אמת – בהתאם לצרכי הלקוח. כך למשל אם ישנה ישיבה חשובה אשר מיד לאחריה יש צורך להעביר את הדברים לדרג תחתון יותר – קלדנות היא כלי יעיל מאוד לשם כך.

והמחירים?

תמלול הקלטות ושירותי קלדנות נעים בטווח רחב של מחירים. תמחור הנתונים הוא שונה כיוון ותמלול הקלטות מתומחר בדרך כלל על פי אורך ההקלטה (דקות/שעות), טיב ההקלטה, מספר הדוברים בה וכו׳. ואילו שירותי הקלדנות מתומחרים עבור יחידת עבודה (דף/עמוד/שורה ב-excel וכו׳) ויכול להעלות עקב כתב יד לא קריא, כרטיסיות מחוקות וכדומה.

עד כמה הפוסט הזה היה שימושי?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר הצבעות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.