תמלול שיחות מחיר מול תועלת

תמלול שיחות נועד להביא קובץ קולי או קובץ וידאו של שיחה מוקלטת, לידי טקסט כתוב על פי כללים מוגדרים מראש. עבודת תמלול מקצועית וראויה היא כזו אשר מלבד לתעד את הדברים בכתב בדיוק כפי שהם בהקלטה הקולית, גם תבחין בין הדוברים השונים בהקלטה, תציין את הטון והרוח של השיחה (האם השיחה עוינת או ידידותית? האם מישהו הרים את קולו או היסס בדבריו? וכו׳), את סוגי המבטא, ולמעשה כל מידע אשר עלה בשיחה לרבות שתיקה ממושכת, גיחוך, שיעול וכדומה. מכאן ניתן להבין כי עבודת תמלול היא מלאכה מורכבת, אשר העוסקים בה עוברים הכשרה מקיפה ולכן לתמלול שיחות מחיר משתנה בהתאם לדרישות וצרכי הלקוח. עבודה שכזו, צריכה להתבצע על ידי חברת תמלול מקצועית, אמינה ובעלת ניסיון.

תמלול שיחות מחיר משתנה

לתמלול שיחות מחיר משתנה בהתאם לאופי והיקף העבודה. פרמטרים נוספים המשפיעים על המחיר יכולים להיות: איכות ההקלטה, לו״ז מהיר לביצוע, מספר דוברים רב, צורך בציוד מיוחד לסינון רעשים ועוד. באופן כללי, עולם התמלול נחלק ל-4 תחומים עיקריים, שגם אופן התמחור בהם שונה:

  • תמלול משפטי – תמלול עבור מי שנמצא בהליך משפטי, חוקרים פרטיים, עורכי דין, חברות ותאגידים, לצורך הצגת התמלול כראיה / עדות בבית המשפט. תמלול שיחות משפטי כולל תמלול עדויות, שיחות מוקלטות, הסכמים שבע״פ, בוררות וגישור, שימועים, ועדות ערר ועוד.
  • תמלול אקדמי – עבור מרצים ו/או סטודנטים המעוניינים בתמלול הקלטות של הרצאות, ראיונות, כנסים, ימי עיון, מחקרים, שיעורים וכו׳.
  • תמלול פרטי – עבור אלו המעוניינים בתמלול שיחות, תחקירים עיתונאיים, הסכמים אישיים, תיעוד אוטוביוגרפי, נאומים, סרטים וכן הלאה.
  • תמלול עסקי – עבור חברות ואנשי עסקים אשר זקוקים לשירותי תמלול עבור פרוטוקולים, ישיבות דירקטוריון, ישיבות עסקיות, חתימת הסכמים, בוררות מחוץ לכותלי בית המשפט, תביעות צרכניות וכדומה.

תועלת של תמלול שיחות

כפי שניתן להבין, שירותי תמלול שיחות מיועדים לקהל רחב ומגוון ועונים על צרכים רבים. אנשי אקדמיה, עיתונאים, משפטנים, עורכי דין וחוקרים פרטיים, בעלי עסקים וחברי הנהלה וגם אנשים מהמגזר הפרטי – לכולם יש צורך בשירותי תמלול בסיטואציות שונות. תמלול מאפשר חיסכון אדיר בזמן, מספק תוצאה איכותית אותה ניתן להציג כסימוכין, גושפנקא, חומר עזר או אפילו ראיה קבילה בבית המשפט.

תמלול שיחות מחיר מול תועלת