תמלול ישיבות מועצת בית ספר

תמלול לישיבת בית ספר

על פרוטוקול וחשיבותו

פרוטוקול. מילה שמעוררת חשש אצל רבים, ויכולה לשמש כגלגל הצלה להרבה אחרים. כמעט בכל ישיבת צוות חשובה, ובדיונים משפטיים, מנהליים או חוקתיים – נהוג לכתוב פרוטוקול של המפגש. בחברות ציבוריות וממשלתיות, כתיבת פרוטוקול היא אף חובה.

הפרוטוקול, לא מיועד להכיל את עיקרי הדברים בלבד ואת השורה התחתונה, אלא את כל מהלך הועידה, הצדדים שעלו לכאן ולכאן, וכיצד דבר הוביל לדבר. יתר על כן, הפרוטוקול נדרש להכיל גם את נתוני הועידה, כמו המשתתפים בה, השעה, המיקום, וכן שמות האנשים שהצביעו בכל אחד מהרעיונות.

כתיבת פרוטוקול איננו עניין פשוט. כתיבתו לא נעשית באופן של העתקת מילה במילה, אלא נדרשת הבנה של רוח הדברים, וסידורם על הכתב בצורה נהירה ומסודרת. דיבור בעל פה עשוי להיות מקוטע וחסר סדר; אחד יכול להיקטע בדבריו על ידי אחר, ולהמשיך לאחר מכן מאותה נקודה בה עצר, ועל המתמלל להבין היטב את המתרחש ולכתוב את הדברים בצורה כרונולוגית.
חשיבותו של הפרוטוקול היא בעיקר לצורך המשך ההתקדמות וההתייחסות לדיון, וסיוע לכך שלא יישכח וייבלע בין אלפי דיונים שנעשו על פה.

כשהפרוטוקול הוא בצורה של תמלול הקלטות, יכולים להיווצר אתגרים נוספים, כמו למשל אם איכות ההקלטה היא נמוכה, או אם נדרש תרגום של הקלטה משפה אחת לאחרת, כמו בבית ספר בין לאומי שבו נשמעים מספר שפות ומבטאים. במקרה זה, נדרשות גם הבנה של המתרחש לצורך התמלול, וגם הקפדה על שמירת תוכן הנאמר ללא הוצאה מההקשר.
לצורך תרגום באופן מיטבי, קיים צורך עז באדם שהן מבין היטב את השפה המדוברת ברמת שפת, הן יודע להסיק דבר מתוך דבר והן בעל כל הכישורים הנדרשים להעברת מידע מעל פה אל הכתב. לתרגום יש חשיבות רבה בהנגשת המידע להמשך העוסקים במלאכה. אחרי הכל, הרבה יותר קל לקרוא טקסט בשפה מוכרת, מאשר לשמוע הקלטה מפוזרת בשפה זרה.

חבר תרגומים

חבר תרגומים, היא חברה מנוסה ומיומנת, מהטובות בישראל, המעסיקה אלפי מומחים ומומחיות, שהיידע המקצועי שלהם נפרש על גבי טווח גדול מאוד של תחומים. באופן זה, הם יכולים לדייק בהבנת הנושאים עליהם מדברים בהקלטות.

עם שירותי תמלול ברמה הגבוהה ביותר, אנו מבטיחים לכם שאין משימה שלא נוכל לעמוד בה. אז אם אתם רוצים להעלות על הכתב את מהלך ישיבת מועצה בבית ספר, עשו לעצמכם טובה, ותנו למקצוענים מחבר תרגומים לבצע עבורכם את העבודה.

עד כמה הפוסט הזה היה שימושי?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר הצבעות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.