טיפים לבחירת חברת תרגום לטווח הארוך

תרגום איכותי, בכל עולמות התוכן, צריך להיות נאמן למקור, מדויק ולעמוד בתקנים הנדרשים לו על מנת שיהיה שמיש וישרת אתכם על הצד הטוב ביותר. מה חשוב לדעת על מלאכת התרגום, מהו הצורך בתרגום מקצועי ומה חשוב לדעת בנושא? ריכזנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי במאמר שלפניכם.

על מלאכת התרגום

תרגום עשוי להיתפס כמסתכם בהעברת מלל משפה אחת לשפה אחרת – אך אין זה מדויק. על מנת שתרגום יהיה איכותי, עליו להעביר כהלכה גם את רוח הדברים, ולעשות זאת מבלי שהקורא יחוש שמדובר בתוכן מתורגם. על מנת לצלוח את המשימה המאתגרת הזו, על המתרגם להכיר את שתי השפות, זו שהוא מתרגם ממנה וזו שהוא מתרגם אליה, כמו את כף ידו, ואף להכיר את התרבות של דובריהן, או לחילופין את עולם התוכן בו עוסק הטקסט – במידה ומדובר בתוכן מקצועי, כמו למשל תרגום רפואי או משפטי.

הבעייתיות שבתרגום לא מקצועי

בעידן של היום, כשהכל זמין ונגיש במרחב הוירטואלי, קל לחשוב שהפתרון המהיר הוא גם המתאים והנוח ביותר, אך לא כך הדבר כשזה מגיע לתרגום. אין תחליף אמיתי לזמנו וכשרונו של איש מקצוע מנוסה, ותרגומים שאינם נעשים דרך חברת תרגום, לרוב מסתכמים בתרגום מילולי אשר פעמים רבות אינו מדויק או קוהרנטי. חשוב לזכור כי התרגום נועד לשרת אתכם ולענות על צורך קיים שלכם – ופעמים רבות מתברר כי הפתרון הזול, כמו למשל הפקדתו בידיו של מתרגם לא מקצועי, הוא למעשה הפתרון היקר ביותר.

חברת תרגום – הדרך הבטוחה להצלחה

כאשר אתם בוחרים לעבוד עם חברת תרגום מוכרת, מובילה ואיכותית כמו "חבר תרגומים", אתם למעשה מכירים בחשיבותו של התרגום, ומפקידים אותו בידיים הטובות ביותר לביצוע המשימה. המתרגמים אשר עובדים עם חברת תרגום הם בעלי ניסיון רב, כאשר החברה דואגת לבצע התאמה ולבחור עבורכם את המתרגם הבקיא בעולמות התוכן בהם עוסק הטקסט שלכם. הדבר מאפשר לכם להיות סמוכים ובטוחים כי התוצר שתקבלו יהיה נאמן למקור, מהודק ומוצלח, אשר יצליח להעביר את מהות התוכן של טקסט המקור ולגרום לו לחוש אותנטי לחלוטין גם בגרסה המתורגמת, תוך שהדבר נעשה בהתאם ללוח הזמנים אותו הגדרתם.