תמלול קלטות ותמלול שיחות לבית המשפט

כאשר אתם מגיעים לבית המשפט, בין אם אתם הצד התובע או הנתבע, ראיות, כגון שיחות מוקלטות, עשויות להיות המפתח שלכם להוכחת טענתכם. הקלטות האלו מצריכות תמלול, אך הדבר אינו פשוט כפי שהוא נשמע. מהו הצורך בתמלול קלטות לבית המשפט, מה חשוב לדעת בנושא ומדוע רצוי להימנע מתמלול לא מקצועי? התשובות במאמר.

הקלטת שיחות – מדוע זה נחוץ?

בין היתרונות הרבים שהטלפונים החכמים הכניסו לחיינו, היא האפשרות להקליט שיחות בקלות וללא כל מאמץ. בעוד שהקלטות מסוימות משמשות למטרות יומיומיות כגון תזכורות עצמיות, לעיתים הן עשויות להוות הוכחה  חד משמעית לדברים שנאמרו בסיטואציה מסוימת, דבר אשר יאפשר להוכיח את טענתכם, או להפריך את טענת יריבכם, בבית המשפט. מכאן שבמצבים מסוימים יש להקלטות אלו תפקיד מהותי, ובכוחן לחולל שינוי של ממש עבור הצד הנעזר בהן.

חשיבות תמלול קלטות

כאשר הצורך בהקלטות הוא אכן על מנת שישמשו ראייה בבית המשפט, יש צורך בתמלולן – שכן לא ניתן לצפות מהשופט שיאזין לכל ההקלטה בכל פעם שמעוניין לרענן את זכרונו לגבי הנאמר בה. מתוקף המעמד ומשמעותו, מובן מאליו כי על התמלול להיות נאמן למקור באופן מוחלט, שכן כל הבדל בין ההקלטה לתמלול יכול להצטייר כניסיון לרמאות, דבר אשר עלולות להיות לו השלכות חמורות.

מלאכת התמלול – לא מה שחשבתם

תמלול קלטות עשוי להישמע כמשימה פשוטה למדי, שכן בסך הכל על המתמלל להאזין להקלטה ולכתוב את תוכנה – כביכול לא יכול להיות קל מזה, אך לא כך הדבר. פעמים רבות איכות ההקלטה אינה ברמה גבוהה, כך שנדרשות הן מיומנות והן סבלנות על מנת להבין את כל הנאמר בה. בנוסף, מאחר והצורך בדייקנות מוחלטת כבר הוסבר, ברור מאליו כי יש בתמלול לא מקצועי מעין לקיחת סיכון.

שירותי תמלול – הדרך הבטוחה להצלחה

מאחר וביססנו כי תמלול קלטות לא מקצועי הוא המתכון הבטוח לעוגמת נפש, חשוב להיות מודעים לכך כי חברות תרגום מציעות לרב גם שירותי תמלול. הבחירה להיעזר בשירותים אלו מעניקה לכם מתמלל אשר ניחן בכל המיומנויות והכישורים הדרושים לביצוע המשימה, כגון שמיעה חדה, ידיעת השפה על בוריה ואף בקיאות בעולם התוכן אותו הוא מתמלל. כתוצאה מכך תוכלו להיות שקטים כי הראיות שמסרתם לבית המשפט מדויקות ואותנטיות, והן יוכלו רק לסייע לכם בתהליך.