תמלול הקלטה על ידי אנשי מקצוע

תמלול הקלטה עשוי להישמע כמשימה פשוטה למדי, אך מדובר בטעות נפוצה אך משמעותית ביותר. מלאכת התמלול למעשה מורכבת מאוד, ויש בה יותר מן הנגלה לעין! מהו הצורך בתמלול מלכתחילה, מהי אותה מורכבות מדוברת שייתכן ופספסתם ומדוע היעזרות באנשי מקצוע היא הבחירה האידיאלית עבורכם? כל התשובות במאמר.

מתי נזדקק לתמלול?

השימוש בתמלול בחיינו הוא תדיר והוא חולש על תחומים רבים ומגוונים, שכן הוא מספק תיעוד מדויק של שיחה כלשהי. בין אם משתמשים בו לצורך תיעוד ישיבה, על מנת שהפרוטוקול שיישלח לגורמים הרלוונטיים לאחר מכן יהיה מדויק ולא יחסרו פרטים, בין אם מדובר על תמלול הקלטה על מנת לעשות בו שימוש משפטי ולהציג כראיה בבית המשפט או בין אם מדובר בכל סיבה אחרת – התמלול הוא כלי נפלא המאפשר להציג את הדברים כפי שהם, מבלי לתת לזיכרון הסובייקטיבי, אשר עלול ליצור בעיות וויכוחים רבים, לשמש כפקטור במשוואה הזו.

מלאכת התמלול – לא משחק ילדים

נקודת הקושי הראשונה והעיקרית בה נתקלים כאשר מעוניינים לבצע תמלול הקלטה באופן לא מקצועי, היא שלרב נמצא את עצמנו מתמללים מהקלטה לא מקצועית. משמעות הדבר היא שרעשי רקע וקולות דיבור אשר נשמעים רחוקים וחלשים מאוד, הנגרמים כתוצאה ממיקום לא נכון של מכשיר ההקלטה או כתוצאה משימוש במכשיר לא איכותי, מקשים על הניסיון לפענח מה נאמר וגורמים לעבודת התמלול להיות מייגעת ומתסכלת. כתוצאה מכך המתמלל החובבני ייאלץ להקשיב שוב ושוב להקלטה בכדי לנסות ולחלץ ממנה עוד אינפורמציה רלוונטית, אך מעבר לעובדה שהדבר עלול לקחת זמן רב, הרי שסביר מאוד להניח כי לא יצלח את המשימה וכי התוצר הסופי לא יהיה נאמן למקור בצורה מוחלטת ומקיפה, ומכאן שלא יהיה שמיש.

תמלול הקלטה – הדרך הנכונה

כפי שביססנו, תמלול הקלטה מצריך שמיעה חדה, ידיעת השפה באופן מוחלט, סבלנות ואף בקיאות בעולם התוכן אותו מתמללים. מכאן שתמלול לא מקצועי לא יוכל לענות על הצרכים שלכם, ואף יכול להסב נזק ניכר. שירותי תמלול של חברה מקצועית ומוכרת העוסקת בתחום מבטיחים לכם שהתמלול ייעשה על ידי אנשי מקצוע מנוסים, כך שהתוכן יועבר בשלמותו, תוך עמידה בלוח הזמנים הדרוש לכם, והקפדה על כללי הדקדוק וההגהה.