האם כדאי להזמין שירותי תמלול באינטרנט?

פעמים רבות תמלול נתפס כעבודה פשוטה למדי – לכאורה כל שנדרש הוא להעלות על הכתב את דבריו של מישהו. אך כמו בחיים עצמם, לעתים דווקא הדברים הפשוטים נוטים להסתבך. זו הזדמנות מצוינת להבין כיצד מטלה ״פשוטה״ כמו תמלול עלולה להפוך למשימה מורכבת, וגם – מהי הדרך הקלה ביותר להיעזר במומחים בתחום ולהשיג את התוצאות המיטביות.

מתי נשתמש בשירותי תמלול?

בכל פעם שנרצה להעלות דברים שנאמרו / הוקלטו על הכתב – נשתמש בתמלול.
למעשה, שירותי תמלול הם דבר נפוץ במגוון רחב של תחומים, לדוגמא:

  • עולם המשפט והפלילים – מצריך תמלול של עדויות ושיחות מוקלטות על מנת להוכיח טענות.
  • התחום האקדמי – תמלול הרצאות או ראיונות עם נבדקים לצורך עבודות מחקר.
  • רפואת הנפש – פסיכולוגים, פסיכיאטרים ואנשי מקצוע אחרים נעזרים בכלי התמלול המקל עליהם באבחון ובניית תוכנית טיפול מתאימה.
  • תמלול עסקי – תיעוד של ישיבות, חוזים שבעל פה, ועדות וכדומה.
  • תיעוד אוטוביוגרפי – תמלול חומרים אישיים, סיפורי חיים של אנשים, בין אם לצרכים פרטיים ובין אם לצרכי סרטים דוקומנטרים.

כיצד מתבצע תמלול?

שירותי תמלול יכול להתבצע בשני אופנים: הקשבה לדברים מוקלטים וההעלאת הדברים על הכתב, או בזמן אמת במקרים מיוחדת כמו ישיבה חשובה או דיון משפטי. לאחר התמלול הראשוני, המתמלל מבצע האזנה חוזרת תוך מעבר מדוקדק על הטקסט המתומלל, וכך משלים פערים וחוסרים, או מתקן את התמלול אם צריך.

שירותי תמלול דורשים התאמה מוחלטת לדרישות הלקוח. לעתים המתמלל יתבקש להעלות על הכתב את דברי הדוברים בלבד, אך לעתים הוא נדרש לשים לב ולתעד גם את רעשי הרקע וצלילים נוספים בהקלטה, את הלך הרוח, טון הדיבור, מבטא וסממנים נוספים (למשל בתמלול עבור חקירה פלילית). ככל שדרישות הלקוח ספציפיות יותר, כך עבודת התמלול הולכת ונעשית מורכבת וארוכה יותר, ומצריכה כלים מקצועיים ומיומנויות אותם ניתן למצוא רק אצל מתמללים מקצועיים בחברת תרגום מקצועית שתוכל להתייחס לכל הפרמטרים הנדרשים, אפילו אם הם בשפות זרות.

האם כדאי להזמין שירותי תמלול באינטרנט?

האינטרנט מלא בדברים טובים ופחות טובים, אך דבר אחד בוודאות ניתן לומר – הוא מקצר לנו את זמני ההמתנה באופן משמעותי. כמו הרבה דברים אחרים, גם תחום התרגום והתמלול נמצא אונליין, ובהחלט רצוי להיעזר בכך ולהזמין שירותי תמלול באינטרנט כל עוד ההזמנה מתבצעת מחברה מקצועית, אמינה ובעלת מוניטין. לעתים בעבודת תמלול יש צורך למקסם את איכות השמע של הקבצים המוקלטים, לחברה מוכרת יהיו הכלים הנדרשים והציוד הטכנולוגי החדשני ביותר על מנת לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר. חברת חבר תרגומים למשל, מאפשרת לשלוח קטעי אודיו ווידאו באמצעות אימייל, אפליקציית TRUSTWORDY או דרך האתר שלהם – תוך ביצוע התמלול בזמן קצר יחסית ובאיכות הגבוהה ביותר.