תרגום להגירה

תרגום להגירה

תהליך הגירה, או ״רילוקיישן״, הוא תהליך מרגש מכל הבחינות. עם זאת, הוא עלול להיות גם מאתגר – בעיקר מבחינה בירוקרטית – ולכך יש להתכונן בהתאם. שירותי תרגום להגירה נועדו להקל על המעבר ולהוות כרטיס כניסה זמין ונוח להתיישבות זמנית או ארוכת טווח במדינה חדשה.

מה חשוב לדעת בתהליך תרגום להגירה?

  1. דרישות התרגום משתנות ממדינה למדינה
  2. לעתים יש צורך באישור נוטריון המעיד על מהימנות המסמך
  3. תרגומים שונים מצריכים כישורים וידע שונים (למשל תרגום משפטי / רפואי / אקדמאי ועוד)
  4. תרגום להגירה הוא תרגום קריטי, וכל טעות יכולה לפגוע בתהליך

מי מבצע תרגום להגירה?

לא מעט אנשים מניחים כי תרגום הוא משהו שכל אחד יכול לבצע, אך זוהי טעות חמורה העלולה לעלות ביוקר – במיוחד כאשר מדובר בתרגום להגירה. מסמכים להגירה הם מסמכים בעלי חשיבות, כללי כתיבה מסודרים ומבנה ידוע מראש – לפיכך גם התרגום צריך להתבצע בדיוק ובמקצועיות רבה, בעזרתה של חברת תרגום מקצועית כמו חבר תרגומים המעסיקה מתרגמים מיומנים המתמחים בתרגום להגירה ומכירים את הנהלים הבירוקרטיים הנדרשים. המתרגם המקצועי ידע להתאים את התרגום לשפת היעד לפי דרישות המדינה ומוסדותיה, לבצע לוקליזציה של השפה בעת הצורך ולדייק בפרטים כך ששום דבר לא יפול בין כיסאות הבירוקרטיה.

אילו מסמכים ניתן לתרגם להגירה?

באופן כללי, ניתן לתרגם כל מסמך שאתם נדרשים להציג בתהליך ההגירה. לעתים יש צורך לתרגם מספר רב של מסמכים עבור מספר אנשים באותה משפחה. כמו כן, לעתים נדרש אישור נוטריוני עבור חלק מהמסמכים המתורגמים, המהווה גושפנקא אודות מהימנותם. המסמכים המבוקשים ביותר לתרגום להגירה הינם:

  • תעודות השכלה – גיליונות ציונים, דיפלומות, תארים, מחקרים ועוד
  • מסמכים אישיים – תעודות נישואין / גירושין, תעודת לידה, תעודת זהות, תעודות אימוץ ומסמכים נוספים אשר מופקים על ידי משרד הפנים ורשות האוכלוסין
  • מסמכים רפואיים – רישומים ותיעוד, תעודות רפואיות, מסמכים המעידים על מצבו הבריאותי של המהגר
  • מסמכים תעסוקתיים – תרגום מכתבי המלצה, קורסים והשתלמויות, תעודת עוסק מורשה ועוד
  • תעודות מרשויות החוק – תרגום תעודת יושר הניתנת ע״י משטרת ישראל

אל תתפשרו

הגירה היא תהליך מורכב ומאתגר ממילא, לכן אין מקום לטעויות קריטיות שיכולות להימנע בקלות. טעויות תרגום עלולות לעכב את התהליך, לשבש תהליכים ולמנוע מכם להגשים את חלום ההגירה על הצד הטוב ביותר. חברת תרגום מקצועית תוודא כי כל המסמכים מתורגמים באופן נכון ואיכותי, תבצע בקרת איכות ותיקח אחריות על העבודה במקרה הצורך.